Ruch to dla mnie powietrze!

Pilates, zajęcia fitness, a może bieganie? Jest w czym wybierać!

Czemu w styczniu skupiam się na ruchu? Zawsze tak jest. Od kilku lat. Plan swojego nowego roku zaczynam od planu treningowego. Pod koniec grudnia mam już koncepcję i cele. Chyba powodem jest to, że plan treningowy jest najłatwiej zrobić. Pozostałe rzeczy w moim życiu zależą od czynników zewnętrznych, innych osób, zadań zawodowych, przychodu… a trening zależy tylko ode mnie. I motywuje mnie to niesamowicie, że mam taką rzecz, na którą wpływam TYLKO JA. Kreuję swoją rzeczywistość treningową, a później…

Z rozbiegu zaczynam zupełnie przypadkiem w identyczny sposób kreować pozostałe dziedziny swojego życia. Niemożliwe? A jednak!

Ruch wprawia mnie w dobry nastrój, stwarza taki codzienny cel - wieczorny trening. Zdenerwuję się w pracy, ale to nic bo przecież wieczorem będę miała czas dla siebie, ten który zaplanowałam. Coś nie pójdzie w życiu osobistym… co z tego? Wieczorem mam mój czas. Tylko mój. To moment wyciszenia, czas w którym nie ma żadnej myśli w mojej głowie, tylko stuprocentowe skupienie i radość wywołana endorfinami.

A co się dzieje po treningu?

Naładowana pozytywnymi emocjami zaczynam zdecydowanie jaśniej patrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość. Łatwiej rozwiązuję problemy, podejmuje sensowniejsze decyzje. Dzięki temu, że mam mój ruch moje życie ma taką ramę, w której wszystkie pozostałe puzzle układają się zdecydowanie bardziej sensownie.

Ruch motywuje mnie do działania, bo cały czas mam dzięki niemu energię. Mimo tego, że zdarzają się dni, kiedy jestem naprawdę zmęczona, cały czas mam ochotę żyć i działać. Szukać nowych rozwiązań, nowych inspirujących zadań. Więc jeśli potrzebujesz motywacji i energii, próbowałaś wielu rzeczy i nic nie skutkuje, znajdź swój ruch.

To proste, zastanów się co lubisz robić aktywnie. Zaplanuj dzień lub kilka dni w tygodniu, w których będziesz mogła to robić i po prostu wstań i zacznij się ruszać! Nawet wtedy, kiedy nie masz na to ochoty. Szybko przyzwyczaisz się do aktywności i stanie się nieodłącznym elementem Twojego życia. A życie zacznie się układać samo…

 

Zostaw komentarz