Rewolucja zaczyna się w szafie! Spotkanie dla Kobiecanek

O trendzie slow fashion

Czym jest dla Ciebie moda i zakupy z tym związane? Poświęcasz temu czas, pieniądze, a także coraz większą przestrzeń w Twoim mieszkaniu? Wnosi to w Twoje życie szczęście? A może frustruję, bo w kulminacji i tak poprawia to humor na chwilę, a portfel przecież nie jest z gumy…

 

ZAPISZ SIĘ

 

Już jestem ciekawa Twojej opinii na ten temat! I mam nadzieję, że podyskutujemy w babskim gronie, a będzie okazja! 24 maja spotykamy się w Cukierni Sowa w Galerii Victoria na niewinnym torciku, przy kawie lub herbacie, tak jak Ty lubisz.

KIEDY: 24 maja, godz. 17:30

GDZIE: sowa poziom.png w Galerii Victoria, poziom „0”

Ewa ostatnio zrobiło totalne porządki w swojej pięknej zresztą szafie pamietającej czasy jej pradziadków. Wyrzuciła sterty jej zdaniem niepotrzebnych ubrań, książek, gratów i maskotek pamiętających dobrze jej dzieciństwo. Kiedy odkopała swój pokój powiedziała, że teraz ma więcej przestrzeni do życia. I coś w tym jest…!

  • Coś co przytłacza materialnie może mieć wpływ na Twoje realne życie.
  • Jeśli brakuje Ci harmonii w życiu, być może dobrym pierwszym krokiem jest „odgruzowanie” swojej najbliższej przestrzeni.

Idąc dalej tą historią, razem z Ewą, zaczęłyśmy sporo wspominać i dyskutować o ubraniach, że nie cieszy nas już tak jak kiedyś kupowanie bez większej potrzeby. Kiedyś każdy zaoszczędzony pieniądz był wydawany na ubrania, a finalnie i tak sukienka w paski, miała się nijak do całej reszty garderoby. Znam to z autopsji, kiedy wracając po pracy do domu aleją sklepów wzrok zawieszałam na sklepowych wystawach, nie mogąc się temu oprzeć.

Dzisiaj obie przewartościowałyśmy kupowanie ubrań i robienie zakupów wogóle. Nasze wybory są dużo bardziej racjonalne.  Nie ma w nich już raczej miejsca na babskie fanaberie. Kupujemy bo potrzebujemy czysto praktycznie mieć nowe baleriny, bo obecne mają starte czubki, czy spodnie do wspinaczki, które dobrze przez kilka sezonów zniosą wysiłek fizyczny.

 

ZAPISZ SIĘ

 

Czym jest slow fashion?

Zaczęłyśmy się wczytywać w coraz „modniejszy” trend o nazwie „slow fashion”, który to nawołuje do kupowania z głową, stawiania na minimalizm, jakość, poszukiwania inspiracji modowych wśród lokalnych twórców „hand made”, nadawania swoim ubraniom duszy. W opozycji do tego stanęły zakupy szybkie pod wpływem impulsu, zachcianki, z niesprawdzonych tkanin, nie ekologiczne, a także takie przy produkcji której pracują ciężko ludzie narażając swoje zdrowie. Okazało się, że slow fashion zarówno mi jak i Ewie jest bardzo bliski.  Ma dużo wspólnego z filozofią naszego życia i kupowania właśnie.

Chcemy Was zaprosić na nasz autorski wykład z wymianą opinii, w którym to podejmiemy kilka kwestii związanych z kupowaniem świadomym czyli takim, który nas uszczęśliwia.  Zahaczymy o kwestie psychologiczne, dowiemy się co determinuje nasze wybory i jak one przekładają się na nasze faktyczne życie. Czy nowe ubrania są formą ucieczki od problemów, a może są dla nas najprostszą formą rozrywki?

Nie będziemy bojkotować zakupów. Wręcz przeciwnie, postaramy się pokazać, że można kupować świadomie i cieszyć się tym przez lata, a nawet nadać tym zakupom pewną, niepowtarzalną historie.

Zapraszam na rewolucje życia, którą zaczniemy od Twojej szafy w imieniu swoim oraz Ewy Radomskiej.

 

ZAPISZ SIĘ

 

 

Zostaw komentarz