Zdrowe fakty, chore mity. Spotkanie już 31 marca!

Kochane dziewczyny! Zdrowe odżywianie to cała gama różnych zaleceń, poleceń, reguł i opinii. Staramy się korzystać z wielu takich, które podpowiadają nam inni, media, babcie lub po prostu zdrowy rozsądek. Spotykamy się z informacjami na temat regularnych posiłków tylko po to, aby za tydzień przeczytać, że to kompletna bzdura, bo trzeba jeść dwa duże posiłki i pościć do drugi dzień. Zarówno opinii i jak badań na każdy temat jest mnóstwo, czy jednak faktycznie wszystko jest tak dobre jak wygląda? Czy wszystkie informacje są poprawne? Czym się różnią i jakie one w ogóle są? Czy każda pasuje do naszych organizmów i trybu życia?

 

O tym właśnie będziemy miały okazję podyskutować na naszym najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w Galerii Victoria już 31.03.2016 r. o godzinie 17.00 na I piętrze obok Protein Baru.

A jakie tematy będziemy poruszać?

  1. Mąka i cukier – czy jest możliwość by bez nich żyć? W czym możemy je znaleźć? Jak je zastąpić? Czy wykluczenie mąki oznacza wykluczenie glutenu albo w ogóle zbóż? Co to jest dieta Paleo? Jak bardzo czasochłonne jest przyrządzanie potraw bez cukru i mąki? Jakich zmian wymaga kuchnia, jeżeli chciałabym wykluczyć te produkty?
  2. Super zdrowe czy super ściema? Przyjrzymy się kilku najbardziej popularnym produktom oznaczanym jako „super zdrowe”:
  • Nasiona chia
  • Jagody Goji
  • Ksylitol
  • Razowe pieczywo
  • Soja
  • Białko jaj
  1. Koktajl - danie doskonałe? Porozmawiamy chwilę o idei przyrządzania koktajli a następnie samodzielnie przyrządzimy własne, abyśmy mogły nie tylko teoretycznie ale i praktycznie poczuć ich „niesamowitą moc odżywczą” J

Dziewczyny gotowe na kobiecankowe przekomarzanki żywieniowe? No to ZAPRASZAMY!

 

Zostaw komentarz