Kobiety Bliskiego Wschodu - spotkanie z podróżnikami

Para w sandałach w czasie jednej z wypraw

Kiedy Małgorzata próbowała zrobić zdjęcie zdjęcia upamiętniającego pannę młodą w pełnej okazałości, została poproszona o jego usunięcie. Twarz kobiety Bliskiego Wschodu nie może ujrzeć światła dziennego. Tak jest od wieków m.in. na terenach Iranu, Omanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie dotarła „Para w sandałach”. Jedynym znakiem ducha czasu jest torebka, często zagranicznej i drogiej marki, z którą to kobiety pokazują się w licznych centrach handlowych i na ulicach.  

para 4.jpg

ZAPISZ SIĘ

Choć wiele z tamtejszych muzułmanek ma dostęp do Internetu, ich posty na Instagramie czy Facebook’u ograniczają się jedynie do zdjęć dzieci i zakupionych rzeczy.  Ich twarz strzeżona jest przez tradycję i nic nie wskazuje na to, aby miało się to jakkolwiek zmienić.

para 1.jpg

Para w sandałach czyli Gosia i Michał Brezdeń opowiedzą o swoich dalekich podróżach pełnych przygód, skupiając się na tematyce dotyczącej kobiet mieszkających na Bliskim Wschodzie, które mieli okazje poznać osobiście i mieszkać z nimi pod jednym dachem.

para 2.jpg

O świecie zza burki, omańskiej gościnności i wciąż obcej dla Europejczyków kulturze opowiedzą posiłkując się pięknymi zdjęciami już 28 lipca w Galerii Victoria w Wałbrzychu.

GDZIE: room box na 1 piętrze obok kina w Galerii Victoria w Wałbrzychu

KIEDY: 28 lipca, GODZ. 18:00

ZAPISZ SIĘ

 

 

Zostaw komentarz