Co masz zrobić jutro - zacznij dziś!

Najlepszy czas na działanie jest teraz!

Mam już plan, wiem czego chcę. Opisałam kroki do realizacji celu, wiem co robić. Na każdy dzień zapisuję działania, po to, żeby widzieć co jeszcze przede mną do realizacji tego, czego pragnę. Wykonałam wszystko, co zaplanowałam na dziś. Patrzę na jutrzejszy dzień i przeraża mnie liczba zadań. Jak ja to ogarnę?

Zamiast łapać się za głowę przypominam sobie stare porzekadło, które mówiło, że mam dziś zrobić to, co zaplanowałam na jutro. Ok., czemu nie? Ale tyle tego jest!!! Przynajmniej zacznę!

Rozpoczęcie działań zaplanowanych na kolejny dzień jest przydatne z kilku powodów. Przede wszystkim zaczynając dziś nie czuję presji związanej z tym, że muszę jak najszybciej wszystko zrobić, żeby zdążyć. W zasadzie bardziej bawię się zadaniem niż męczę.

Dodatkowo wykonując kolejne kroki motywuję się przez samo działanie i energia sama do mnie przychodzi (takie perpetuum mobile). Mam też świadomość, że jutro będę miała do zrobienia dużo mniej i część czasu będę mogła poświęcić na przyjemności. A dość często dzieje się tak, że zadania robią się przypadkowo same i tym sposobem zupełnie niespodziewanie zbliżam się do celu wcześniej niż myślałam. To uruchamia pozytywne myślenie i poczucie sprawczości!

Zaczęłam, kilka rzeczy zrobiłam w całości, kilka po prostu poruszyłam. Już wiem, że jutro chętnie do nich wrócę, bo pierwsze kroki już za mną (a to zawsze najtrudniejsze). A jutro? Będę miała czas dla siebie i będę mogła zacząć zadania z kolejnego dnia.

Jak to zrobić? Nic prostszego:

1. Zrób plan działań

2. Spójrz na kolejny dzień i poświęć chwilę, żeby tylko zacząć jutrzejsze zadania (nie ma presji, bo to dopiero na jutro!)

3. Nastaw się zabawowo (robisz to, bo chcesz, nie ma przymusu, to dopiero jutrzejsze zadanie!)

4. Popatrz z satysfakcją jak wszystko robi się samo

5. Uśmiechnij się do siebie!

Zostaw komentarz